Jäsenet

Turun Maalarimestariyhdistys ry

Jäsenemme

Tutustu Turun Maalarimestariyhdistyksen jäseniin

Jäsenet

Etelä-Suomen Maalaus- ja Kiinteistötyö Oy

Etelä-Suomen Maalaus- ja Kiinteistötyö Oy

Länsi-Suomi


E-S Maalaus- ja Kiinteistötyö on erikoistunut julkisivukorjauksiin, maalauksiin ja rappauksiin.

Yrityksemme on toiminut Turussa ja Varsinais-Suomen alueella jo vuodesta 1981. Yli kolmen vuosikymmenen kokemuksemme ansiosta pystymme toteuttamaan vaativimmatkin urakat laadukkaasti, kilpailukykyiseen hintaan ja aikataulun mukaisesti.

Toimimme laajasti koko Varsinais-Suomen alueella, Turusta ja saaristosta aina Poriin asti.


Palvelut:

  • Ulkomaalaukset - Julkisivumaalaukset
  • Kaikkien kattopintojen pesut ja maalaukset
  • Rappaus- ja paikkarappaustyöt
  • Laatoitukset
  • Remonttityöt
  • Sisämaalaukset

Ilveskorro Oy

Lounais-Suomi

0400 824 792

JMP Yhtiö Oy

Pääkaupunkiseutu


Tasoitus- ja maalaustyöt

0500 530 408
Kiinteistömaalaus P. Järvinen Oy

Kiinteistömaalaus P. Järvinen Oy

Turun talousalue


Yhteyshenkilö: Petri Järvinen
email: info@pjarvinen.fi
kotisivu: www.pjarvinen.fi

Kirjalan Maalauspalvelu

Kirjalan Maalauspalvelu

Turun talousalue


Katja Harberg
email: katja.harberg@kirjalanmaalauspalvelu.fi

kotisivu: www.kirjalanmaalauspalvelu.fi

045 675 5349
Maalausliike Helin Oy

Maalausliike Helin Oy

Lounais-Suomi


Ilkka Helin puh. 040 5072 219
email: ilkka@maalausliikehelin.fi
kotisivu: www.maalausliikehelin.fi

02 431 7219
Maalausliike KALLIO Oy

Maalausliike Kallio Oy

Pertteli ja Salo


Mikko Kallio
Koskitie 3 as. 1, 25360 Pertteli

email: posti@maalausliikekallio.com

kotisivu: www.maalausliikekallio.com

044 5018 398
Maalausliike Mika Aaltonen Oy

Maalausliike Mika Aaltonen Oy

Länsi-Suomi


Taalintehtaankatu 3, 20750 Turku

kotisivu: www.maoy.fi


Mika Aaltonen, Toimitusjohtaja
040 082 2047
mika@maoy.fi

Antti Aaltonen, Työnjohto
040 075 0543
antti@maoy.fi

Matti Aaltonen, Työnjohto
044 263 1897
matti@maoy.fi

Tarja Aaltonen, Toimisto
(02) 43 99379
tarja@maoy.fi

Maalausliike Timo Randell Oy

Maalausliike Timo Randell Oy

Turun talousalue


Timo Randell
email: timo.randell@saunalahti.fi

kotisivu: www.timorandelloy.fi

0400 526 198

Maalausliike Rajala Oy

Lounais-Suomi


Maalaus- ja remonttityöt

kotisivut: www.maalausliikeurajala.com

0400 784 357

Maalaus T. Järvinen Oy

Lounais-Suomi


Rakennuspalvelut

02 210 7700
Maalausurakointi Aalto Oy

Maalausurakointi Aalto Oy

Turun talousalue


email: jarmo.aalto@maalausurakointiaalto.fi

kotisivu: www.maalausurakointiaalto.fi

0400 479 700

MR-Maalaus Oy

Turun talousalue


Mika Ruohonen

kotisivut: www.maalausliike-turku.fi

0400 459 411

Oy Milosan Ab

Lounais-Suomi

02 242 4049041 502 4494

PK Urakointi Oy

Varsinais-Suomi ja Uusimaa


Parvekesaneeraukset ja julkisivukorjaustyöt

0400 919 767

Salamasaneeraus Oy

Turun, Tampereen ja pk-seudun talousalueet


kotisivut: salamasaneeraus.fi

02 435 5001
Erander

Saneeraus ja Maalaus Erander Oy

Turku ja lähikunnat


Jorma Erander

Seuravuorenkatu 17, 21330 Paattinen

Käyntiosoite: (ei postia) Orikedonkatu 22 B, 20380 Turku

Y-1607411-9
email: info@erander.fi

kotisivu: www.erander.fi

0500 783 389
Tasoite- ja Maalautyöt Nikula Ky

Tasoite- ja Maalautyöt Nikula Ky

Varsinais-Suomi


Pasi Nikula

email: tasoitenikula@gmail.com

kotisivut: www.tasoitenikula.fi

050 530 1818

Turun Rappaus ja Nostolavapalvelu

Turun seutu


Julkisivujen maalaustyöt, Elementtisaumaukset,  Peltikattomaalaukset, Nostolava-autojen vuokraus

Puutarhantie 22, 21250 Masku

0400 830 051
US-Maalaus Oy

US-Maalaus Oy

Turun seutu


Yhteyshenkilö: Jukka Uusitorppa

email: usmaalaus@gmail.com

kotisivu: www.usmaalaus.fi

040 514 2429

Kannatusjäsenet

Coloria

Coloria

Seppo Pihlajamäki

kotisivu: www.coloria.fi

Ilmarinen

Päivi Urmas

Lakka

Lakan Betoni Oy

Peter Lindström

kotisivu: www.lakka.fi

050 594 8453
Maalarimestarien Oy

Maalarimestarien Oy

Kirsi Rasmus

osoite: Lukkosepänkatu 14, 20320 Turku

email: kirsi.rasmus@mestrarit.fi ja turku@mestarit.fi

kotisivu: www.maalarimestarien.fi

020 786 1036
RTV-Yhtymä Oy

RTV-Yhtymä Oy

Petri Ketonen

Sokeva Oy

Timo Luoto

Sto Finexter Oy

Janne Jokinen

email: j.jokinen@sto.com

kotisivut: www.sto.fi

0400 811 699
Teknos Oy

Teknos Oy

osoite: Takkatie 3, PL 107, 00371 Helsinki

020 786 1036
Tikkurila Oyj

Tikkurila Oyj

Sami Jokinen, Asiakasryhmäpäällikkö, 020 191 2815

BU Finland

email: sami.jokinen@tikkurila.com

Tikkurila Oyj, PL 53, Kuninkaantie 1, 01301 Vantaa

020 191 2000

Knauf Oy

Ville Sarmesto

Weber Saint-Gobain Finland Oy

Saint-Gobain Finland Oy Weber

Veli-Matti Pölönen

email: veli-matti.polonen@saint-gobain.com

kotisivut: www.e-weber.fi

040 544 9811